Kabushiki Kaisha Bridgestone

História japonských prémiových pneumatík Bridgestone sa začala v roku 1906, keď rodinnú firmu na výrobu tradičných japonských papúč-ponožiek s názvom Jika-tabi prevzal , vtedy ešte len 17-ročný, Shojiro Ishibashi.
Počas svojho pôsobenia zaviedol viacero inovácií a reforiem, ale tou najvýznamnejšou zmenou, bol začiatok výroby pneumatík v roku 1930 ešte pod značkou firmy Tabi.
V roku 1931 oddelil výrobu pneumatík a založil spoločnosť s názvom Bridgestone Tire Co., Ltd. Názov Bridgestone je anglický preklad jeho vlastného mena.
Spoločnosť sa neustále zlepšovala vo výrobe pneumatík. Nechceli totiž predávať lacné pneumatiky, ale kvalitné.
Veľkým míľnikom boli pre Bridgestone 80.roky. V roku 1983 kupuje Bridgestone svoj prvý závod Firestone v Nashville v USA. Takto získava početné výrobné závody v Amerike a stáva sa jedným z najväčších výrobcov pneumatík na svete.
V súčasnosti vlastní Bridgestone 23 výrobných závodov v Amerike, 13 v Európe/Strednom Východe/Afrike/Rusku, 18 v Čine/Ázii a 10 v Japonsku.
Vďaka svojím skúsenostiam ( a aby získala ďalšie ) vstupuje Bridgestone do kolotoča Formula 1 v roku 1997 a v roku 1998 hneď získava titul majstra sveta aj konštruktérov s jazdcom Mika Häkkinen v aute Mclaren.