Traktory berieme na dedine ako samozrejmosť, v meste ho síce často nestretneme, ale prácu na poli si dnes bez traktora nedokážeme predstaviť. História prvého traktora so spaľovacím motorom siaha ku koncu 19. a začiatkom 20. storočia. Zrejme prvým traktorom sa stal model Titan predstavený v roku 1908 v Amerike. V Európe vyrábala traktory ako prvá nemecká firma AL-KO (Alois Kober) založená v roku 1931. U nás vyrábal traktory ako prvý Václav Svoboda; jeho traktor Diesel-Kar sa predával od roku 1934. Odvtedy ich vývoj neuveriteľne zvýšil svoju úroveň, pre porovnanie výkonnosti ,kde v 50tych rokoch dosahovali 15 koní je ich dnešný výkon 350 koní. Traktory sú motorové vozidlá slúžiace predovšetkým k ťahaniu vozidiel a rôznej poľnohospodárskej techniky. Môžu tiež slúžiť na nesenie, tlačenie a pohon poľnohospodárskych strojov. Traktor je určený pre prácu aj dopravu najmä v poľnohospodárstve, na poli, v lese alebo inom nerovnom, alebo nespevnenom teréne. Traktor a podobné stroje sa bežne používajú aj v iných odboroch, napríklad pri údržbe ciest alebo prácach na stavbe . Zvláštnym typom sú vojenské traktory, ktoré slúžili a niekde ešte stále slúžia ako ťahače vojenskej techniky.

Traktor je vo všeobecnosti univerzálne motorové ťažné vozidlo s kolesovým, pásovým alebo polopásovým podvozkom. Skladá sa z motora, príslušenstva, hriadeľa, kabíny s ovládacími a kontrolnými systémami a zavesovacím zariadením , kde kolesové majú pod kabínou dva páry kolies, vpredu menšia veľkosť vzadu väčšia veľkosť.

Samozrejme , že o traktore sa dá písať naozaj veľa , každý z nás tento stroj pozná , vieme ako vyzerá, na čo slúži aj kde sa najviac využije, ale na jednu dôležitú vec často zabúdame, hlavne ak nás zdržuje niekde na ceste (lebo má obmedzenú rýchlosť)…. na to ako veľmi je tento stroj užitočný pre každého jedného z nás. Netreba tiež zabúdať, že je to stále len stroj , ktorý musí niekto riadiť a ten človek v ňom sedí celý deň v horúčave, niekedy blatový až za ušami, pozerá na ľudí v autách , ktorí mu frflú, že zavadzia ,lebo oni ponáhľajú a vôbec ich ani nenapadne, že bez toho človeka v traktore by sa ráno ani len nenaraňajkovali, že sú noci , ktoré poľnohospodár nespí, ale sedí v traktore a robí prácu, ktorú by ten frfľajúci v aute nerobil a možno ani nezvládol robiť. Preto treba byť viac ohľaduplný, trpezlivý a hlavne vďačný, za stroje, ľudí, vývoj, pokrok a aj za to, že všetko okolo nás klape takpovediac ako hodinky a my sa tým vlastne ani nemusíme trápiť prečo je to tak a funguje to .

Malá zaujímavosť…….. funguje to všetko len preto, že sú správny ľudia na správnych miestach (väčšinou:) ).